Laureaci na szczeblu okręgowym i centralnym w konkursie LOP
Od 30 lat organizowany jest ogólnopolski konkurs „Mój las” dla młodzieży szkolnej  należącej do Ligi Ochrony Przyrody. Nasi uczniowie z II etapu edukacji wielokrotnie  brali w nim udział i odnosili znaczące  sukcesy. W tym roku po raz pierwszy w aktywną działalność Ligi Ochrony Przyrody  zaangażowały się też dzieci z klas młodszych. Rekordowa ilość uczniów należy do  LOP,  bo aż 109 posiada legitymacje, w tym - 61  z klas I etapu edukacji. Znalazło to odzwierciedlenie w tegorocznych konkursach organizowanych przez zarząd okręgu LOP w Lublinie.

Mamy laureatów jesiennego konkursu  okręgowego „ Zwierzęta wokół nas” i wiosennego  „Święto Polskiej Niezapominajki”. W czerwcu  do grona wyróżnionych dołączyli laureaci ogólnopolskiego konkursu „Mój las” organizowanego  dla młodzieży szkolnej na szczeblu  okręgowym i centralnym. Miał on na celu poszerzanie wiedzy przyrodniczej, ekologicznej i leśnej oraz aktywizowanie uczniów z całej Polski.

Na główne uroczystości podsumowujące etap centralny, które odbyły się 5 czerwca 2017r. w siedzibie Domu Technika NOT w Warszawie został zaproszony wraz z wychowawcą laureat, który zajął 3 miejsce w Polsce - Stefan Jaroszek z klasy IIF. Stefan otrzymał cenną nagrodę rzeczową i dyplom za pracę plastyczną „Dzień i noc w lesie”. Za udział na szczeblu centralnym w tej samej kategorii dyplom uznania otrzymała również Kornelia Smyk z klasy IIE.

Podsumowanie kolejnego etapu, tym razem  wojewódzkiego, odbyło się 7 czerwca 2017r.  w Nadleśnictwie Kraśnik - w  pięknej scenerii leśnictwa Rudki. Nagrodzono i wyróżniono tam 11 uczniów z naszej szkoły. Z klas I-III:  Julię Oleksiejuk IIB, Milenę Ziętek IIB,  Szymona Kopycińskiego IIE, Agatę Kosińską IIE , Zuzannę Makuch IIE,  Amelię Paluch – Fedorowicz IIE, Kornelię Smyk IIE, Alana Tymoszczuka IIE, Stefana Jaroszka IIF, a z klas  IV-VI:  Wiktorię Grzywacz VB i Justynę Dygulską VC. Nagrodzono również opiekunów, koordynatorów prac. Z naszej szkoły były to: p. Renata Panas, p. Beata Słomka, p. Magda Wójcik  i p. Henryka Wrońska.

Po uroczystym odczytaniu protokołu i odebraniu nagród, laureaci wraz  z opiekunami p. Beatą Słomką i p. Henryką Wrońską  udali się  z pracownikami nadleśnictwa Kraśnik na zajęcia edukacyjne na ścieżce „ Rudki”.  Mieli  tam okazję  przyjrzeć się bliżej przyrodzie, a zarazem poznać zagadki świata leśnego. Poszerzyli jednocześnie wiedzę oraz umiejętności przyrodnicze dotyczące ekosystemu lasu i pracy leśników.  Zakończeniem i podsumowaniem spotkania był wspólny poczęstunek w wiacie leśnej, bogato i atrakcyjnie przygotowany.

Gratulujemy laureatom i zachęcamy wszystkich pasjonatów przyrody do udziału w kolejnej, 31. edycji konkursu.
Opiekun szkolnego koła LOP Henryka Wrońska

lop lop

lop

Bierzemy udział w V edycji ogólnopolskiego programu.