Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


30. rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Lublina

Reprezentacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym miała zaszczyt uczestniczyć  w uroczystości upamiętniającej 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Lublina. Spotkanie szkół noszących imię Wielkiego Polaka z Archidiecezji Lubelskiej odbyło się 8 czerwca 2017 r. w kościele pw. Św. Rodziny w Lublinie - miejscu, w którym Papież odprawił Mszę Św. podczas III Pielgrzymki do Polski.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną poświęconą Św. Janowi Pawłowi II pt. „Pamięć o Tobie jest w nas” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Uroczystą Mszę Świętą  celebrował  ks. prof. Stanisław Kowalczyk. Wygłosił on homilię do licznie zgromadzonej społeczności uczniowskiej na temat życia i nauczania Patrona. Postawił  dwa zasadnicze pytania: Kim był i czego nas  naucza Jan Paweł II?

Po uroczystej Eucharystii odbyło się wręczenie nagród laureatom Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy o Ojcu Świętym „Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II”. Uczennica naszej szkoły Julia Książek z klasy IVc otrzymała wyróżnienie i gratulacje z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty, pani Teresy Misiuk. 

Uczestnictwo w spotkaniu było okazją do wspominania wydarzeń sprzed 30 lat, integracji środowisk szkolnych Rodziny Szkół im. Jana Pawła II  Archidiecezji Lubelskiej oraz  refleksją nad przesłaniem Patrona skierowanym do młodych.

Opr. Teresa Okoń i Marzena Winiarska

rocznica JP

rocznica JP

rocznica JP

rocznica JP
Język...

Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesyKrajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie


Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony
Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www