Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


Wycieczek magiczny czas...
Wszyscy marzą już o wakacjach, więc aby wyrwać się na chwilę ze szkolnych murów i zdobyć energię do ostatnich sprawdzianów klasy: Va, Vb oraz VIb wybrały się w odległy zakątek Polski – do Białowieży.

Pierwszego dnia zanurzyliśmy się w prehistorii - w Jurajskim Parku Dinozaurów w Jurowcach spotkaliśmy triceratopsa, tyranozaura, cearadaktyla i wiele innych dinozaurów. Następnie relaksowaliśmy się w znajdującym obok parku rozrywki. Największym powodzeniem cieszyła się kolejka górska i autodrom. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w indiańskiej wiosce Sunka Wakan. Tam mieliśmy okazję obejrzeć wystawę XIX – wiecznej broni, strzelać z łuku, rzucać podkową, przymierzyć indiański strój, a nawet przejechać się na koniu.

Nocleg spędziliśmy w urokliwym pensjonacie w Hajnówce.
Następnego dnia udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczo – Leśnego BPN. Miejsce to zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Wszystkie zagadnienia przyrodnicze przedstawione były za pośrednictwem realistycznych dioram, które przedstawiały zwierzęta, rośliny w ich naturalnych środowiskach. Takiej niesamowitej lekcji przyrody zapewne nigdy nie zapomnimy. Czym jednak byłaby wycieczka do Białowieży bez spotkania z jego honorowym mieszkańcem – żubrem. Ostatnim punktem naszej wyprawy była wizyta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, gdzie mogliśmy z bliska podziwiać te zwierzęta i poznawać ich zwyczaje. Oprócz króla tego rezerwatu, oglądaliśmy także łosie, jelenie, sarny, dziki, wilki, choć największe wrażenie robiły na wszystkich żubronie  - mieszańce żubra z bydłem domowym.
Wszystko co dobre ma jednak swój kres, kupiliśmy więc pamiątki i ruszyliśmy w drogę powrotną do Łęcznej.

To była niewątpliwie udana wycieczka i jeśli ktoś będzie w tamtej okolicy, to warto zrobić sobie postój w Białowieży.
opr. M. Książek Murawska
wycieczka wycieczka

wycieczka wycieczka

wycieczka wycieczka

wycieczka wycieczka

wycieczka wycieczka
Język...

Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesyKrajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie


Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony
Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www