Święto matematyki (wideo)
matematyka
W tym roku Światowy Dzień Matematyki odbywał się pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”.  Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli matematyki. Uczestniczyło w nich łącznie 226 uczniów klas I-VI.
W turnieju wiedzy z zadaniami o pieniądzach zmagały się 23 trzyosobowe drużyny klas IV-VI.  W tej kategorii wyróżniono 8 z nich:
  • Kl.VIa- Julia Chapuła, Oliwier Oleszczuk, Kacper Sadaj;
  • Kl.VIb- Julia Misztal, Sonia Galant, Wiktoria Stadnicka;
  • Kl.VIc- Krystian Szewc, Oliwier Rabczewski, Maciej Ostrowski;
  • Kl.VId- Aleksandra Oszust, Maksymilian Zieliński, Aleksander Gałka;
  • Kl.Va- Matylda Wójcik, Katarzyna Drozd, Wiktor Kasprzak;
  • Kl.Vc- Justyna Dygulska, Mikołaj Jaszuk, Kacper Marcinek;
  • Kl.Vd- Kacper Ptasiński, Eryk Krupa, Dawid Stolarski;
  • Kl.IVb- Wiktor Proć, Mateusz Szymaniak, Radosław Piorun.
Do konkursu „Pieniążkowa rymoladia”  zgłoszono 30 rymowanek i wierszyków.  Autorami wyróżnionych prac są:  Karina Stasiak kl. IIe, Alan Tymoszczuk kl.IIe, Nikola Korecka kl. IIc oraz Julia Książek kl.IVc.

W konkursie plastycznym „Gdybym był bogaty…” zaprezentowano 86 indywidualnych i zespołowych prac wykonanych w różnych technikach. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Maja Jakubowska kl. IIIc, Adam Rozner kl.Ib, Klaudia Gładysz kl. Ia, Maja Jakielaszek kl. IIc, Dominika Grodecka kl. IVd, Karina Stasiak kl. IIe, Milena Ziętek kl. IIb, Julia Janeczko kl. IIb, Julia Oleksiejuk kl.IIb, Dawid Jarecki kl. IIb, Wojtek Sosnowski kl. IIId, Nikodem Pierzchała kl. IIId, Weronika Ogórek kl.VId, Kacper Keller kl.VId, Łukasz Szuwar kl.VId, Mirek Pytka kl.VId oraz  Filip Matyjaszczyk kl.VId.

Na konkurs piosenki „pieniężnej” wpłynęło 8 nagrań video piosenek przygotowanych przez 12 uczniów. Jurorów najbardziej zachwycił występ Wiktora  Bondosa  i Mateusza  Talara  z kl. IIe, którzy przygotowali  utwór własny pt. „Pieniądz”. Uczennica kl.Va - Julia Pieniak zaprezentowała piosenkę „Pieniążki kto ma” w formie ciekawego teledysku.

W  „Tańcu z kasą” wystąpiło 12 uczniów. W tej  kategorii wyróżnienie otrzymali uczniowie kl. IIId - Wiktoria Szyszkowska, Amelia Korczyk i Mikołaj Sokołek. Przedstawili oni układ taneczny do piosenki „Ona czuje we mnie pieniądz”.

Sponsorami nagród w konkursach byli:
  • Rada Rodziców Przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęcznej,
  • Międzyzakładowa Komisja NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Łęcznej,
  • ZNP Oddział W Łęcznej,
  • Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans.
Opr.: Wiesława Grzegorczyk

matematyka