Super lekcje

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 (wideo)
zakonczenie roku szkolnego W dniu 23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i podsumowanie osiągnięć. Po raz pierwszy na takiej uroczystości spotkali się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Laureaci wielu konkursów przedmiotowych oraz ci, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły i środowiska, otrzymali nagrody książkowe. Następnie uczniowie klas VI przedstawili część artystyczną, która wprowadziła wszystkich w doskonały nastrój. Po jej zakończeniu, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Sławomir Winiarski uroczyście ogłosił rozpoczęcie wakacji. Wszyscy uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, podczas których otrzymali świadectwa oraz nagrody za osiągnięcia dydaktyczne.
Certyfikat – „Lepsza Szkoła” dla SP nr 4
certyfikat
Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej od wielu lat bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA w ramach, którego nasi uczniowie wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce piszą ogólnopolskie standaryzowane specjalistyczne testy z matematyki pt. „Sesje z plusem”  - na „wejście”, w połowie i na koniec roku szkolnego.

W ramach tego projektu szkoła:
  • mierzy poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego,
  • analizuje osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami  pozostałych uczestników programu.
Klasy 2e i 3d w CN Leonardo i Geoparku w Kielcach
wycieczka
14 czerwca uczniowie klasy 2e i 3d wyruszyli do Kielc. Po drodze zwiedzili ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Dobrze, że była to wczesna pora, bo „ciarki chodziły po plecach”, gdy słuchało się opowieści  o duchach, które w nocy chodzą wśród ruin. Następnym punktem programu wycieczki było Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Tam dzieci miały okazję obejrzeć wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna” . Mogły „wejść do serca”, zobaczyć płuca palacza, zmierzyć potęgę swego skoku, skontrolować refleks i koncentrację. Duże zainteresowanie wzbudził wózek inwalidzki. Kto chciał, mógł spróbować pokonać na nim różne przeszkody, czyli zrobić to, z czym ludzie niepełnosprawni radzą sobie na co dzień. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie jest łatwo poruszać się na wózku i trzeba zawsze pamiętać o tym, jak ważne jest zdrowie i szanować je.
XXXVI Konkurs Recytatorski
konkurs
W dniu 9 maja grupa uczniów naszej szkoły brała udział w XXXVI Konkursie Recytatorskim  w Centrum Kultury w Łęcznej. Każdy uczestnik zaprezentował wybrany przez siebie utwór poetycki. W tym roku w Konkursie uczestniczyło wiele dzieci  z młodszej grupy, które miały okazję, żeby nabrać nowych doświadczeń, zapoznać się z występami przed dużą publicznością oraz oswoić ze sceną. Reprezentująca naszą szkołę uczennica klasy Ia Lena Gańska zakwalifikowała się do Konkursu Powiatowego, a następnie do Konkursu Wojewódzkiego, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Do wiedzy przez doświadczanie
wyc
Uczniowie klas 2 A i 2 B w dniu 9 czerwca 2017 r. uczestniczyli w wycieczce do Rąblowa i Wojciechowa. Pierwszym punktem było współdziałanie w grupach, by jak najszybciej przejść tajemnicze labirynty i wykonać wszystkie zadania. Zachwyt wzbudziły mini budowle przedstawiające najciekawsze budynki Nałęczowa, Kazimierza i Mięćmierza. Nic jednak nie mogło równać się z bezpośrednim kontaktem ze zwierzętami zoo w Wojciechowie. Królem stał się lemur, tajemniczy król Julian, sprytnie pokonujący kraty. Po smacznym obiedzie i spacerze, rekordy biła tyrolka.  Ten świetnie spędzony dzień zakończyła wizyta w Owadolandii. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i z ogromnym zainteresowaniem oglądały owady wielkości człowieka oraz malowały swoje owady.

Bierzemy udział w IV edycji programu.