Super lekcje

Woj. Finał BRD

Jubileuszowy XL Finał Woj. Turnieju BRD odbył się w naszej szkole (wideo)

Finał Wojewódzki Turnieju BRD 2017

W dniu 24 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej odbył się Finał Wojewódzki XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. W imprezie, która została zorganizowana już po raz czwarty w Łęcznej wzięły udział reprezentacje prawie ze wszystkich powiatów woj. lubelskiego - w sumie 19 drużyn. Do organizacji i przeprowadzenia turnieju było zaangażowanych wiele osób: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, policjanci i ludzie dobrej woli. Zwycięzcą eliminacji wojewódzkich została Szkoła Podstawowa w Korczowie - drużyna w składzie: Cios Arkadiusz, Solak Aleksandra, Myszak Martyna, Blicharz Hubert. W kategorii indywidualnej dziewcząt najlepszą okazała się Maria Szwed ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie, a wśród chłopców Hubert Blicharz ze Szkoły Podstawowej w Korczowie. Drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 7 otrzymały puchary, a uczniowie nagrody rzeczowe. Dla wszystkich opiekunów drużyn i uczestników turnieju zostały ufundowane upominki.
Kangur Matematyczny
matematyka

7 marca 2017r odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs "Kangur". W matematycznych zmaganiach wzięło udział  25 uczniów z klas drugich i 41 z klas trzecich. W poszczególnych kategoriach wyróżnienia zdobyli:

Żaczek - klasy 2
  • Marek Romanowski - II F
  • Bernadeta Słowik - II E
  • Milena Świr - II D
  • Milena Ziętek - II B
Maluch - klasy 3
  • Marcin Bicz - III B
  • Julia Michoń – III B
  • Julia Okoń - III B
Wycieczka klasy IV C i IV D do Sandomierza
Sandomierz
17 maja uczniowie klas IV C i IV D pod opieką nauczycieli: p. M. Chmiel, p. M. Dąbrowskiej i p. G. Iwanek uczestniczyli w wycieczce do malowniczo położonego na siedmiu wzgórzach Sandomierza.
Zwiedzanie rozpoczęli od rycerskiej zbrojowni. Wysłuchali tam ciekawej historii o rycerzu Zawiszy Czarnym, mieli okazję przymierzyć rycerską zbroję i wziąć do ręki prawdziwy rycerski miecz. Następnie przeszli podziemną trasą turystyczną, gdzie według legendy dzielna Halina Krępianka oddała życie ratując miasto przed wojskami tatarskimi. Kolejną atrakcją turystyczną była Brama Opatowska, z której rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta i dolinę Wisły.
Wyróżnienie w konkursie z okazji Święta Polskiej Niezapominajki
konkurs lop

W dniu 15 maja co roku przypada Święto Polskiej Niezapominajki. Jest ono szczególnie obchodzone przez Ligę Ochrony Przyrody. Z tej okazji odbyła się XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego organizowanego w pięciu kategoriach tematycznych. Z nasze szkoły 2 uczennice wykonały prace na konkurs plastyczny dla klas IV-VI  pod hasłem „Mój album roślin leczniczych”. W sumie wpłynęło 64 albumy roślin leczniczych z całego województwa lubelskiego. Komisja Konkursowa doceniając wysoki poziom prac konkursowych postanowiła nagrodzić 18 prac a wśród nich pracę Wiktorii Grzywacz z klasy 5B.
II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
konkurs ortograficzny
18 maja 2017 w Szkole Podstawowej w Puchaczowie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Pióro Wójta 2017”. Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna wyłoniona we wcześniejszych eliminacjach: Aleksandra Heba-2a, Dawid Jarecki-2b, Wiktor Mazurek-3b, Natalia Zub-3e.
Zadania należało wykonywać zespołowo, więc oprócz znakomitej znajomości zasad ortografii trzeba było wykazać się szybkością i umiejętnością współpracy. Jak widać na załączonych zdjęciach,  reprezentacja „czwórki” świetnie się bawiła i do tego zdobyła II miejsce

Bierzemy udział w IV edycji programu.