Biblioteka Szkoły Podstawowej

Nauczyciel bibliotekarz

Grażyna Iwanek
Katarzyna Szymańska

Biblioteka szkolna jest ważnym centrum informacji dla uczniów, nauczycieli  pracowników szkoły a także  rodziców. W naszej bibliotece  wydzielono trzy części: wypożyczalnię, czytelnię oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

Wypożyczalnia
to miejsce, w którym udostępnia się czytelnikom zbiory biblioteczne. Tutaj znajduje się księgozbiór główny, księgozbiór broszur i podręczników a także zbiory audiowizualne - kasety wideo, płyty DVD oraz CD.

Czytelnia jest miejscem, gdzie czytelnik może skorzystać z bogatego księgozbioru podręcznego gromadzącego przede wszystkim wydawnictwa informacji bezpośredniej, głównie encyklopedie i słowniki, zarówno ogólne, jak i specjalistyczne. Ponadto czytelnicy mogą tu skorzystać z czasopism, które gromadzi biblioteka - czasopisma dziecięce i młodzieżowe oraz metodyczne przeznaczone dla nauczycieli. Czytelnia jest również miejscem wystaw, spotkań i konkursów oraz różnorodnych zajęć dydaktycznych.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) to szczególne miejsce w szkolnej bibliotece. Wyposażone jest w cztery stanowiska komputerowe  z dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Zajęcia czytelnicze

Najmłodsi  czytelnicy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach czytelniczych. Stały kontakt z książką zapewnia dzieciom  rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania z różnorodnych źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo. Zajęcia odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem.

Koło Przyjaciół Biblioteki

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać własne zainteresowania, zdobywać i pogłębiać swoją wiedzę na temat edukacji czytelniczej i medialnej, kultywować tradycje kraju, regionu, miasta, szkoły oraz biblioteki poprzez uczestnictwo w zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki.