Wydarzenia w szkole

W środę 30.05.2018r. na osiedlu „Stare Miasto”  przed budynkiem Urzędu Miasta w Łęcznej odbyły się XVI Biegi im. Kasztelana Jana Tęczyńskiego.

Organizatorami zawodów byli:

  • Gmina Łęczna
  • Starostwo Powiatowe w Łęcznej
  • Centrum Kultury w Łęcznej
  • Straż Miejska w Łęcznej
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Łęcznej
  • Szkoły:

   Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej
   Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

                    

Biegi rozpoczęły się o godz. 1000, a zakończyły o godz. 1200. Wzięło w nich udział 242 zawodników – uczniów  z 9 szkół powiatu łęczyńskiego.

 

Rywalizowano w następujących kategoriach:

  • Szkoła Podstawowa:
    • klasy I – II - dziewczęta - 250 m. / chłopcy - 250 m
    • klasy III – IV - dziewczęta - 500 m. / chłopcy - 500 m
    • klasy V – VI - dziewczęta - 800 m. / chłopcy - 800 m
    • klasy VII oraz oddziały gimnazjalne dziewczęta - 1000 m. / chłopcy  - 1000 m
  • Szkoły ponadgimnazjalne : dziewczęta - 1000 m. / chłopcy  - 1500 m

Najlepszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało z rąk Burmistrza Łęcznej oraz przedstawiciela Starosty Powiatu - dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik biegu dostał wodę mineralną i batonika.

 

W rywalizacji szkół, najlepszymi okazały się:

Klasyfikacja szkół podstawowych

  • 1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej – 1428 pkt
  • 2 miejsce - Szkoła Podstawowa im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie -  838 pkt
  • 3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 im Papieża Jana Pawła II w Łęcznej - 744 pkt
  • 4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Głębokiem - 136  pkt
  • 5  miejsce - Szkoła Podstawowa w Malinówce - 130  pkt
  • 6 miejsce - Szkoła Podstawowa w Ludwinie  - 103 pkt

Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych

  • 1 miejsce – Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej – 291  pkt
  • 2 miejsce  - Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach - 111 pkt
  • 3 miejsce – Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej – 89 pkt

 

Wyniki XVI Biegu Kasztelańskiego

 

Kl. I-II szkół podstawowych

Dziewczęta:

  1. Pielech Nikola – SP nr 2 w Łęcznej
  2. Połetko Nadia – SP nr 2 w Łęcznej
  3. Sobiesiak Milena– SP nr 2 w Łęcznej

 Chłopcy:

  1. Bałaszek Igor – SP nr 2 w Łęcznej
  2. Lipiec Wiktor – SP nr 2 w Łęcznej
  3. Arciszewski Kacper - SP w Głębokiem

 

Kl. III - IV szkół podstawowych

Dziewczęta:

  1. Zięba Agnieszka – SP nr 2 w Łęcznej
  2. Dylewska Karolina – SP w Cycowie
  3. Dolecka Joanna– SP nr 2 w Łęcznej

 Chłopcy:

  1. Fryt Oliwier – SP nr 4 w Łęcznej
  2. Nitendel Jakub - SP w Głębokiem
  3. Antończak Bartosz – SP nr 4 w Łęcznej

 

Kl. V – VI szkół podstawowych

Dziewczęta:

  1. Kloc Paula – SP w Głębokiem
  2. Patyra Martyna - – SP nr 4 w Łęcznej
  3. Cieniuch Nikola – SP nr 4 w Łęcznej

Chłopcy:

  1. Pleskot Kacper – SP nr 2 w Cycowie
  2. Gański Błażej– SP nr 4 w Łęcznej
  3. Chróscik Konrad – SP w Cycowie

 

 Kl. VII  oraz oddziały gimnazjalne

Dziewczęta:

  1. Jaworska Martyna - ZS w Cycowie
  2. Białasz Martyna - ZS w Cycowie
  3. Szaniawska Luiza - SP 4 w Łęcznej

Chłopcy:

  1. Sobieski Marcel - – SP nr 2 w Łęcznej
  2. Kosior Bartłomiej - ZS w Cycowie
  3. Zalewski Michał - ZS w Cycowie

 

Szkoły ponadgimnzjalne

Dziewczęta

  1. Dzirba Alicja - ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej
  2. Ogrodnik Julita - ZS w Kijanach
  3. Brodzik Wiktoria - ZS w Kijanach

Chłopcy :

  1. Ośko Robert - Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej
  2. Kwiatkowski Michał– ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej
  3. Mitura Michał – ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

 

Kierownikiem zawodów i sędzią głównym był mgr Jacek Grzegorczyk.